V hokejbale dominovali Sparrows z Kežmarku, v behu rytier Simonik

Pod Ľubovnianskym hradom sa v rámci tradičnej akcie Beh za zdravé mesto, ktoré je ponovom súčasťou podujatia Ľubovňa v pohybe, premiérovo uskutočnil aj hokejbalový turnaj s so sprievodným programom a ďalšími atrakciami. Ako to dopadlo?
Zatiaľ čo v skupine skončil zápas medzi Dragons a Sparrows nerozhodne 3:3, vo finále už boli po víťazstve 4:0 úspešnejší Kežmarčania (Sparrows) a radovali sa z celkového prvenstva.

Víťazný pohár pre Sparrows!

Ešte pred samotným behom, teda pred hlavným podujatím akcie Ľubovňa v pohybe, sa deti 4., 5. a 6. ročníka ZŠ od 8.00h začali schádzať pri novovybudovanom hokejbalovom ihrisku v medziblokovom priestore za Čínskym múrom. Tam sa totiž mal uskutočniť premiérový hokejbalový turnaj pre širokú verejnosť detí z rôznych škôl či okolitých obcí.

Na turnaj sa prihlásilo 8 družstiev a zaregistrovalo sa približne 70 detí, čo v dnešnej dobe treba považovať za veľmi slušnú účasť. Okrem domácich družstiev nás teší aj účasť ZŠ Plavnica či hokejistov pôsobiacich v Kežmarku. Práve Kežmarčania po nepresvedčivých výkonoch zo základnej časti dominovali play-off a ukoristili trofej pre celkového víťaza.

Sparrows – celkoví víťazi hokejbalového turnaja v rámci akcie Ľubovňa v pohybe 2023.

Čo by to bol za letný hokejbalový turnaj pod Ľubovnianskym hradom, keby sa na ňom neobjavili hráči domáceho hokejového klubu. Rytieri poskladali dokopy 4 tímy, dva štvrtácke a dva namixované z piatakov a šiestakov. Na stupňoch víťazov sa podarilo umiestniť dvom rytierskym družstvám. Tretie miesto si vybojovali Ľubovnianski sniperi a druhú priečku obsadili Dragons.

Dokopy aj s play-off sa odohralo 20 zápasov, v ktorých diváci mohli vidieť 167 gólov za 160 minút hrubého času. Po základnej časti najlepšie obstálo družstvo ZŠ Levočská, ktoré vyhralo každý zápas a pripísalo si plný počet 6 bodov. Najlepšie skóre zaznamenalo víťazné družstvo Sparrows s počtom vstrelených gólov 40 a 13 inkasovaných zo 7 odohratých zápasov vrátane play-off.

Výsledkový servis hokejbalového turnaja v rámci podujatia Ľubovňa v pohybe 2023 SEM!
Hráči ZŠ Levočská pod vedením trénera Adama Vorobeľa dominovali základnej časti, no napokon to stačilo “len” na celkové 4. miesto.

Borisov bežecký úspech

Po poslednom zápase hokejbalového turnaja sa všetci hráči vrátane organizátorov presunuli do areálu ZŠ Komenského, kde si každý jeden zúčastnený hráč prebral medailu, pričom družstvá na prvých troch priečkach získali víťazné poháre a diplomy.

Hneď nato sa už všetko sústredilo na priľahlý tartan, kde bol o 14.30h odštartovaný Beh za zdravé mesto 2023 v kategórii mladších žiakov. Na štarte bolo pripravených 32 detí, z toho 14 vo farbách Ľubovnianskych rytierov. Na stupne víťazov sa dostal Filip Barnovský, ktorý v chlapčenskej kategórii obsadil 3. priečku.

Celkové poradie Behu za zdravé mesto 2023 v kategórii mladších žiakov SEM!
Rytier Filip Barnovský so štartovacím číslom 110 dokázal spomedzi chlapcov dobehnúť do cieľa na výbornom treťom mieste.

Nasledovali starší žiaci, kde rytieri mali 16 súťažiacich z celkového počtu 36. Predovšetkým chlapčenská kategória mala silné rytierske zastúpenie, keďže zo 17 štartujúcich bolo až 12 ľubovnianskych hokejistov.

Veľmi nás teší, že ako prvému sa do cieľa podarilo dobehnúť kapitánovi najstaršej rytierskej kategórie. Od momentu, kedy sa Boris Simonik predral na prvú pozíciu, pred seba už nikoho nepustil a do cieľa tak dobehol suverénnym spôsobom. Keďže Borisovi sa so svojim hokejbalovým tímom Ľubovnianski sniperi podarilo ukoristiť bronzovú priečku, po druhý raz v krátkom časovom slede mohol vystúpiť na stupni víťazov a prevziať si ďalšie ocenenie, tentokrát s víťazným prívlastkom.

Celkové poradie Behu za zdravé mesto 2023 v kategórii starších žiakov SEM!
Prednosta mestského úradu v Starej Ľubovni Aleš Solár predávajúci cenu pre celkového víťaza v kategórii starších žiakov Borisa Simonika z Forbas.

Obohatenie suchej prípravy

Celý deň sa niesol v znamení zdravého pohybu aj zábavy a my sme veľmi radi, že ľubovniansky hokejový klub sa „nestratil“ a prostredníctvom vlastných odchovancov dokázal úspešne reprezentovať seba aj mesto na tomto už tradičnom mestskom podujatí. Popri náročnej suchej príprave, ktorá je u hokejistov momentálne v plnom prúde, tak išlo o zaujímavé spestrenie plné zážitkov a tak sa už nevieme dočkať ďalšieho ročníka.

Mediálne výstupy v kocke:
Článok ĽMS: Šport preniesli medzi obyvateľov panelákov
Reportáž ĽMS: Ľubovňa žila pohybom
Fotogaléria mesta Stará Ľubovňa: okamihy
Fotogaléria z hokejbalu SEM
Fotogaléria z oceňovania hokejbalu SEM
Fotogaléria z behu SEM

Partneri Behu za zdravé mesto: TIS, LIMO ŠPES, VZP, VitaLEM, Kaufland, ĽMS
Partneri hokejbalového turnaja: Stará Ľubovňa, Melonberries, ĽMS, TIS, LIMO ŠPES, Barsfine, Balanceboard, Jozef Repka (popcorn, cukrová vata)

Zdieľaj článok

Facebook
Twitter
LinkedIn

ZADAJ E-MAILOVÚ ADRESU A MAJ VŠETKY RYTIERSKE AKTUALITY VŽDY NAČAS A PORUKE